omega speedmaster replica omega speedmaster replica omega speedmaster replica omega replica omega replica inomegawatches.com replica omega https://www.sexbellross.com/ businessbellross.com https://www.travelbellross.com moneybellross.com replica bell and ross watch replica bell and ross watches bell and ross replica bell and ross replica

Nieznane wszystkim powody zaburzeń erekcji

Zapewne wszyscy znamy przyczyny impotencji, takie jak wiek, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu czy cukrzyca, ale istnieją inne, mniej oczywiste powody, które mogą przyczyniać się do braku uzyskania erekcji we właściwym czasie.

Nieznane wszystkim powody zaburzeń erekcji

Czy ciśnienie może zaburzać erekcję? Aby osiągnąć erekcję, krew musi napływać do prącia. Można przypuszczać, że mężczyźni z wyższym ciśnieniem krwi rzadziej cierpią na impotencję. Chociaż badania wskazują, że około dwie trzecie mężczyzn z wysokim ciśnieniem krwi (nadciśnieniem) również doświadcza impotencji. Wynika to z faktu, że utrzymujące się wysokie ciśnienie uszkadza naczynia krwionośne, utrudniając dopływ krwi do penisa. Co więcej, wysokie ciśnienie krwi może znacznie zmniejszyć popęd seksualny, a nawet zapobiec wytryskowi.To jeden z ciekawszych faktów na temat męskiego penisa. Jeśli erekcja poradzi sobie z niepożądanymi skutkami nadciśnienia, nadal mogą być potrzebne leki, aby ją utrzymać.

Antydepresanty jedną z przyczyn zaburzeń erekcji

Leki przeciwdepresyjne powodują szereg powikłań seksualnych u obu płci, w tym impotencję u mężczyzn. Przyczyną tego efektu jest fakt, że leki przeciwdepresyjne zmieniają poziom tak ważnych stymulantów układu nerwowego jak serotonina i dopamina, co z kolei zmniejsza wrażliwość narządów płciowych oraz zmniejsza popęd i podniecenie seksualne. Podnoszenie poziomu serotoniny jest najważniejszym czynnikiem ze względu na jej zdolność do tłumienia działania tlenku azotu w organizmie, który odgrywa główną rolę w rozluźnieniu mięśni gładkich kontrolujących przepływ krwi do penisa.

Czy chrapanie może zaburzyć potencję?

Badacze sugerowali, że nadmierne chrapanie może przyczyniać się do problemów z erekcją. Badania opierają się na fakcie, że utrzymanie drożności dróg oddechowych i zapewnienie penisowi odpowiedniego przepływu krwi opiera się na tym samym mechanizmie biologicznym. Warto jednak zauważyć, że dowody na bezpośredni związek między chrapaniem a erekcją są sprzeczne. Ankieta z udziałem silnych i niechrapiących mężczyzn wykazała następujące wyniki: podczas gdy „twardo chrapiący” mężczyźni wskazywali na niższą satysfakcję seksualną, nie było znaczącej różnicy między grupami pod względem wytrysku i siły. Pomimo tego, że chrapanie wiąże się z ogólnym spadkiem aktywności seksualnej (zwłaszcza u osób starszych), nie ma szczególnego wpływu na potencję.

Choroba Peyronego jest przyczyną zaburzeń wzwodu prącia

Choroba Peyroniego to schorzenie, które dotyka około 1% mężczyzn. Polega na skrzywieniu prącia spowodowanym przerostami tkanki bliznowatej. W efekcie stosunek staje się bolesny, a erekcja słabnie. Przyczyny tej choroby nie są znane, ale eksperci sugerują jej uzależnienie od genetyki, a także mechanicznego uszkodzenia prącia. W stanie braku podniecenia problem ten może nie być zauważalny, ale już podczas słabej erekcji, gdy skrzywienie prącia staje się widoczne, może pojawić się ból. W rzadkich przypadkach krzywizna jest dość znaczna. W 20% przypadków skrzywienie może samo zniknąć. Jednak większość mężczyzn cierpiących na ten stan nadal wymaga leczenia lub operacji.

Wpływ leków przeciw łysieniu na potencję

Kilka badań wskazuje na związek między niektórymi lekami na łysienie a impotencją. Firmy farmaceutyczne twierdziły, że wszelkie skutki uboczne związane z używaniem leków na tle seksualnym są rzadkie i łatwo odwracalne poprzez zaprzestanie przyjmowania leku. Później to stwierdzenie zostało obalone przez ekspertów. Zaburzenia wzwodu spowodowane przyjmowaniem takich farmaceutyków są związane z ich aktywnym składnikiem, finasterydem, który wpływa na metabolizm testosteronu. Ostatnie badania wskazują, że 20% łysych mężczyzn ma problemy z potencją po zażywaniu leku przez trzy miesiące. Niestety stan osób przyjmujących takie leki nie poprawił się nawet kilka lat po przerwaniu kuracji.

Steroidy anaboliczne a seks

Wielu kulturystów wybiera sterydy anaboliczne, aby przyspieszyć wzrost mięśni i regenerację po intensywnych treningach. Ale te zalety mają swoją cenę. Podczas gdy sterydy zwiększają ilość testosteronu we krwi i mogą zwiększać popęd seksualny w krótkim okresie, długotrwałe stosowanie ma szkodliwy wpływ na produkcję testosteronu w organizmie. Skutki długotrwałego stosowania sterydów anabolicznych mogą wahać się od zwężenia jąder do impotencji. Organizm staje się leniwy i przestaje wytwarzać testosteron w wymaganej ilości, dlatego po zaprzestaniu przyjmowania sterydów anabolicznych mężczyzna cierpi na brak tego hormonu, co oczywiście przeciwdziała pełnej erekcji.

Operacja jelita a impotencja

Ostatnie badania pokazują, że około dwie trzecie mężczyzn, którzy przeszli operację usunięcia złośliwych guzów w jelitach, cierpi na impotencję. Powodem jest to, że nerwy wpływające na genitalia są często uszkadzane podczas operacji, w wyniku, czego komunikaty z mózgu do penisa są osłabione lub całkowicie zanikają. Zwykle lekarze wykonują zabieg fuzji nerwów, aby zminimalizować uszkodzenia spowodowane operacją, ale czasami kluczowe nerwy nie są dostępne dla chirurga. Nawet, jeśli uda mu się uniknąć poważnych zerwań nerwów, pooperacyjny efekt obniżenia potencji może utrzymywać się przez kilka lat.