omega speedmaster replica omega speedmaster replica omega speedmaster replica omega replica omega replica inomegawatches.com replica omega https://www.sexbellross.com/ businessbellross.com https://www.travelbellross.com moneybellross.com replica bell and ross watch replica bell and ross watches bell and ross replica bell and ross replica

Dlaczego mężczyźni tracą sprawność seksualną?

Nie tak dawno impotencja była uważana za coś wstydliwego i mężczyźni starali się to ukryć w każdy możliwy sposób. To prowadziło do ostatecznej utraty funkcji męskich i co gorsza do rozwoju różnych skutków ubocznych. Dziś już mężczyźni wiedzą, że impotencja to taka sama choroba, jak inne, która ma realne powody i realne metody leczenia. Gdy zostaną zidentyfikowane problemy, tym szybciej i pełniej nastąpi przywrócenie męskiej funkcji.

Dlaczego mężczyźni tracą sprawność seksualną?

Należy rozumieć, że nawet czasami nieistotne z naszego punktu widzenia czynniki mogą wpływać na spadek lub brak erekcji: zmęczenie fizyczne lub psychiczne, picie alkoholu lub duża ilość wypalanych papierosów, niewłaściwa codzienna rutyna lub błędy żywieniowe.

Wrogowie potencji

Czynniki wpływające na rozwój impotencji u mężczyzn można z grubsza podzielić na kilka ogólnych grup:

  • Hormonalne
  • Psychogenne
  • Naczyniowe
  • Neurogenne
  • Organiczne.

Hormonalny czynnik impotencji

Hormony w pracy męskiego organizmu są bardzo istotnym czynnikiem, odpowiedzialnym między innymi za erekcję, prawidłową spermatogenezę i ogólnie libido. Niedobór męskiego hormonu testosteronu powoduje nie tylko zaburzenia erekcji, ale także prowadzi do rozwoju problemów z układem naczyniowym. Brak hormonu szczęścia tzn. serotoniny zaburza równowagę psychiki, wpływając również na potencję. Zaburzenia hormonalne są spowodowane takimi czynnikami jak stresujące sytuacje, przepracowanie, niezdrowy tryb życia i niezdrowa dieta, zmiany związane z wiekiem.

A także choroby (cukrzyca, hiperprolaktynemia, cukrzyca, różne choroby tarczycy, wytwarzanie dużej ilości ilość estrogenu). Dokładną diagnozę można postawić dopiero po dokładnej historii choroby, badaniu zewnętrznym (obecność łysienia lub zmiana struktury narządów płciowych często mówi o problemach hormonalnych), a także badaniu krwi na hormony. Współczesne farmaceutyki mają w swoim arsenale zarówno środki przywracające działanie hormonów, jak i środki je zastępujące.

Psychogenny czynnik impotencji

Niestety ten czynnik staje się przyczyną impotencji u coraz większej liczby mężczyzn. A dotyczy to z reguły inteligentnych, wykształconych mężczyzn, którzy spędzają dużo czasu w pracy lub w podróży służbowej.

Obejmują one:

  • Trauma psychologiczna w dzieciństwie
  • Strach przed powtarzającym się niepowodzeniem po nieudanym stosunku.
  • Strach przed chorobami przenoszonymi drogą płciową

Zmiany naczyniowe prowadzące do spadku potencji

Impotencja naczyniowa, spowodowana jest zmianami w naczyniach miednicy małej, w wyniku, których zmniejsza się napływ krwi do ciał jamistych prącia, a zwiększa się jej odpływ z ciał jamistych podczas wzwodu. Przyczynami tych zaburzeń mogą być miażdżyca naczyń krwionośnych, cukrzyca, nadciśnienie, niewydolność serca, siedzący tryb życia, zmiany w naczyniach tętniczych spowodowane różnymi urazami, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, przewaga potraw smażonych i tłustych.

Na rozwój impotencji naczyniowej mogą wpływać takie czynniki, jak słaba erekcja lub jej całkowity brak, wczesny wytrysk (przed stosunkiem) oraz brak samoistnej erekcji w nocy lub rano. Głównymi metodami wykrywania tej choroby są biochemiczne badanie krwi, EKG, ultrasonografia dopplerowska naczyń prącia (ujawnia zaburzenia naczyniowe) oraz kawernografia (ujawnia mechanizmy blokowania krwi podczas erekcji).

Neurogenne zaburzenia erekcji

Ta choroba jest spowodowana zaburzeniami neurologicznymi ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. Najczęściej neurogenne zaburzenia erekcji wywołują takie czynniki, jak urazy rdzenia kręgowego i procesy zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych, stwardnienie rozsiane, uszkodzenia rdzenia kręgowego pochodzenia nowotworowego lub zakaźnego, niewydolność mózgu, choroby i guzy mózgu, cukrzyca, radykalne interwencje chirurgiczne. Powodem wizyty u urologa są objawy: brak lub niewydolność erekcji, przedwczesny wytrysk, brak spontanicznej erekcji w nocy i rano, brak trwałej erekcji.

Impotencja organiczna

To zaburzenia erekcji, które powstają w wyniku jakichkolwiek zmian w organizmie mężczyzny. Oznacza to, że jest to koncepcja łącząca impotencję neurogenną, hormonalną, naczyniową i psychogenną. Poza tym impotencja u mężczyzn powoduje również problemy z wątrobą, rdzeniem kręgowym czy układem rozrodczym. Najczęściej ma postać progresywną i dotyka mężczyzn w średnim i starszym wieku, którzy nagromadzili już w swoim ciele wystarczającą ilość problemów. Leczenie może być zarówno zachowawcze, jak i operacyjne. W leczeniu zachowawczym przepisywane są leki, stymulanty na impotencję.